Akos Mobil

IOS,Android,Windows işletim sistemli telefon ve tablet PC’lere özel mobil uygulamalar ile belediyelerin operasyonel verilerinin anlık olarak sahada kullanımı ile hizmetin vatandaşın ayağına götürülmesi ve verimin arttırılması sağlanmaktadır.

Neden Akos Mobil ?

Operasyonel uygulamalara gelen son bilgilerin anlık olarak kullanıcıların mobil cihazlarlarında ekrana anlık kısa mesaj olarak iletilmesi ve dinamik içeriklere uygulama tarafından erişilebilmesi sağlanmaktadır.


AKOS Mobil Belediye ile vatandaşlar Belediyeyi mobil cihazlarında taşınmaktadır. İnternet ile mobil uygulama yeteneklerinin birleştirilmesi ile vatandaşların belediyeye günün her anında, bulunduğu her noktadan konumsal bazlı ulaşabilmesi, başvuru, takip, sorgulama, ödeme işlemlerini gerçekleştirebilmesi belediye-vatandaş etkileşimini yeni bir platforma taşıma olanağı sağlamaktadır. 

 

Belediyenin her türlü görsel ve işitsel duyurularını, bilgilendirme mesajlarını vatandaşlara direkt olarak ulaştırabilmesi, katılımcı belediyeciliği öne çıkararak, hizmet ve faaliyetleri ile ilgili canlı anketler düzenleyebilmesi, E-Devlet konseptinde belediyecilik anlayışına yeni bir boyut kazandırmaktadır.  

Bu sayede vatandaşların belediye hizmetleri hakkındaki farkındalık oranı yükseltmektedir.