Sampaş Haberleri

Sampaş hakkında bilmek istediğiniz her detaya istediğiniz an ulaşabilirsiniz.

SAMPAŞ'ın Akıllı Çözümler ürettiği Şahinbey Belediyesi'ne 13.Kent ve Yaşam Ödülü

13.Kent ve Yaşam Ödüllerinde SAMPAŞ'ın geliştirdiği Akıllı Kent Otomasyon Sistemleri (AKOS) ile Şahinbey'i Akıllı Şehir yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Başarılı Başkan Ödülüne layık görüldü.


Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER)’in desteklediği, Gazeteci Celal Toprak ile Yayıncı Mehmet Gözcü’nün birlikte organize ettiği Kent ve Yaşam ödülleri kapsamında, bu yıl “13.Kent ve Yaşam Ödülleri” sahiplerini buldu.

Gazeteci Celal Toprak tarafından kanal ekonomi’de yayınlanan Kent ve Yaşam programı kapsamında verilen ödüller, alanında oscar olarak nitelendiriliyor. Proje üretmiş kişi ve kurumları yüreklendirmek ve onurlandırmak amacı ile verilen geleneksel “Kent ve Yaşam  ödülleri”, doğru iş yapmış kişi ve kurumların buluşma noktası haline gelmiş durumdadır. Ödül töreni ‘daha yaşanabilir kentler ve mutlu insanlar’ sloganı ile birleştirilmiştir. 

13.Kent ve Yaşam Ödüllerinde SAMPAŞ'ın geliştiridiği Akıllı Kent Otomasyon Sistemleri (AKOS) ile Şahinbey'i Akıllı Şehir yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Başarılı Başkan Ödülüne layık görüldü.

AKOS Nedir?

AKOS (Akıllı Kent Otomasyon Sistemi) e-Türkiye sürecinde yasa, yönetmelik ve standartları baz alarak uygar bir kent yapısı oluşturulmasına destek vermek için hazırlanmış bir bilişim projesidir.

AKOS platformu Türkiye’nin en gelişmiş modern kent bilgi sistemi yazılımlarını içinde barındırmaktadır. Platform; kent ve kentliye ait bilgilerin belirli yöntem ve standartlar dahilinde toplanması, güvenli bir veritabanına titizlikle aktarılması, veriler arasındaki ilişkilerin belediye süreç ve ihtiyaçlarına paralel olarak belirlenmesi, yönetilmesi ve doğru analizlerin yapılarak belediye ve kamu kuruluşlarının tüm ekonomik, sosyal, kültürel ve idari hizmetlerini en iyi şekilde vatandaşa sunmalarını sağlama amacı gütmektedir.

SAMPAŞ, AKOS projesi çerçevesinde gerçekleştirilen modern kent bilgi sistemi uygulamaları ile bugüne kadar 30'un üzerinde ödüle layık görülmüştür.

Ekleme Tarihi: 12.06.2017 14:37:57

Benzer Sampaş Haberleri

Şirketimizle alakalı yeni ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili haberler