Sampaş Haberleri

Sampaş hakkında bilmek istediğiniz her detaya istediğiniz an ulaşabilirsiniz.

Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi 2017 (WICS – World Intelligent Cities Summit) 13 Aralık’ta kapılarını açıyor.

Konuşmacılar arasında Türkiye'de Akıllı Kent ve Akıllı Kentsel Dönüşüm projelerinde ve uygulama alanında öncü olan SAMPAŞ'ın Yönetim Kurulu Başkanı Şekip KARAKAYA'da bulunuyor.


WICS’e bu yıl, kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan çok sayıda üst düzey konuşmacının katılması planlanıyor. Bu konuşmacılar arasında Başbakanımız Binali YILDIRIM, birçok belediyemizin başkanları ve Türkiye'de Akıllı Kent ve Akıllı Kentsel Dönüşüm projelerinde ve uygulama alanında öncü SAMPAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Şekip KARAKAYA'da bulunuyor.

Türkiye’nin akıllı kentlerinin ve bu konudaki örnek projelerin masaya yatırılacağı  “Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi” (WICS), 13 Aralık 2017 tarihinde Ankara Sheraton Otelde düzenleniyor. SAMPAŞ’ın öncü olduğu zirvede, geleceğin şehirleri, Akılı kentler, Kentsel Dönüşüm, Sürdürülebilir Ulaşım, akıllı enerji ve akıllı teknoloji çerçevesinde dünyada gelişen yenilikler masaya yatırılacak. 

SAMPAŞ zirvede başarılı uygulamalarını anlatacak

36 yıllık tecrübesiyle belediyelerin ve kamu kuruluşlarının bilgi teknolojileri ihtiyacını karşılayan SAMPAŞ, WICS 2017 zirvesinde Türkiye’deki belediyeler için geliştirdiği son teknolojileri ve projeleri tanıtacak. Fark yaratan, yenilikçi bilgi teknolojileri çözümleriyle Türkiye’ye “akıllı kent” konseptini kazandıran ve gelişimine katkıda bulunma hedefi ile çalışmalarını sürdüren SAMPAŞ, WICS kapsamında, kendi geliştirdiği; büyük ölçekli alan bazlı Kentsel Dönüşüm sürecini, sadece depreme dayanıklı bina yapımı olarak görmeyip; “Estetik, Akıllı ve Sürdürülebilir Kent ve Huzurlu Kentliler” anlayışını öne çıkaran Akıllı Kentsel Dönüşüm’ü anlatacak.

SAMPAŞ ayrıca, AKOS (Akıllı Kent Otomasyon Sistemleri) platformu çatısı altında verdiği “Akıllı Belediyecilik” gibi kent ve vatandaş odaklı belediyecilik çözümleri, Coğrafi Bilgi Sistemleri, Akıllı Su Yönetim Sistemleri, Belediye Gelir Yönetim Sistemi, Ödeme Sistemleri Yönetimi gibi çözümlerinden yola çıkarak, bu konuda 500’ün üzerinde belediye ile gerçekleştirdiği çalışmaları sunacak.

Ekleme Tarihi: 12.12.2017 10:24:31

Benzer Sampaş Haberleri

Şirketimizle alakalı yeni ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili haberler